Policjanci z Katowic ustalili tożsamość mężczyzn, którzy na ulicy Gliwickiej zaatakowali 64-latka. Pobili go i zabrali mu saszetkę z pieniędzmi, dokumentami i telefon komórkowy, a następnie uciekli.

Do tego zdarzenia doszło 13 maja 2018 roku po godzinie 5.00. Jak wynika z ustaleń policjantów, trzech mężczyzn weszło za pokrzywdzonym do tramwaju na przystanku w Katowicach przy ul. 3- go maja. Gdy pokrzywdzony wysiadł w pobliżu skrzyżowania ulicy Gliwickiej i Jana Pawła II, mężczyźni wysiedli za nim.

W pewnym momencie po przejściu kilkudziesięciu metrów zaatakowali 64-latka. Pobili go i zabrali mu saszetkę z pieniądzmi i dokumentami oraz telefon komórkowy, a następnie uciekli. Na szczęście pokrzywdzony nie odniósł poważnych obrażeń. Powiadomił o wszystkim policjantów.

Wizerunek sprawców został zarejestrowany przez kamery monitoringu podczas jazdy tramwajem. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji VII w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód w Katowicach.

Dzielnicowy uzyskał informacje o tożsamości jednego ze sprawców. 29-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzuty rozboju. Drugi ze sprawców to 16-latek, który odpowie za czyn przed sądem rodzinnym. Policjanci znają już tożsamość trzeciego sprawcy, który wkrótce zostanie przesłuchany. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Dąbrowy Górniczej.