Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zniszczył radiowóz i pomimo sądowego zakazu prowadził samochód pod wpływem alkoholu.

Policjanci z I komisariatu zatrzymali mężczyznę, który zniszczył policyjny radiowóz, telefon w punkcie przyjęć interesanta i kierował samochodem w stanie nietrzeźwości pomimo sadowego zakazu poruszania się pojazdami mechanicznymi. Do zdarzenia doszło w czwartkową noc.

Na komisariat I zgłosił się nietrzeźwy mężczyzna, który zaczął się awanturować z powodu tego, że kilka dni wcześniej został zatrzymany za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna 16 lutego 2021 r. pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów kierował oplem pod wpływem alkoholu. Badanie wskazało wtedy, że miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. W tym stanie doprowadził na ulicy Mikołowskiej do kolizji z porsche.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami jego samochód został odholowany na parking strzeżony. Sytuacja tak bardzo nie spodobała się 25-latkowi, że kilka dni później nietrzeźwy przyjechał samochodem na komisariat i wszczął awanturę. Mężczyzna był tak agresywny, że zniszczył zaparkowany przed komisariatem policyjny radiowóz wybijając kostką brukową szyby, a także wjeżdżając w niego swoim autem.

Mężczyzna zniszczył również telefon w punkcie interesanta. Badanie wskazało, że mieszkaniec Katowic miał w chwili popełnienia czynu 1,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Za zniszczenie mienia i za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości pomimo sądowego zakazu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.