Śnieżnobiałe, błyszczące w blasku fleszy, idealnie proste zęby — niegdyś domena amerykańskich celebrytek. Dziś hollywoodzki uśmiech może mieć każdy. Kiedyś wizyta u dentysty traktowana była jako smutny obowiązek i wiązała się zazwyczaj z bólem zęba lub inną przykrą dolegliwością. Dziś korzystanie z zabiegów stomatologii, traktowane jest na równi z wizytami u kosmetyczki, wizażystki czy na siłowni.

Coraz bardziej dostępna

Stomatologia estetyczna to dziedzina, która w ostatnich latach rozwinęła się w bardzo dużym stopniu. Z dnia na dzień pojawia się coraz więcej gabinetów stomatologicznych oferujących usługi z zakresu wybielania i nie tylko. W związku z rozwojem technologii jakość wykonywanych zabiegów wciąż rośnie, a stomatologia estetyczna Katowice staje się jeszcze bardziej przystępna cenowo dla każdego. 

Wszystko jest możliwe

”Wymarzony uśmiech” dla każdego oznacza coś innego. Jedni marzą o idealnie białych zębach, drudzy o prostym zgryzie, a jeszcze inni o perfekcyjnym kształcie zębów. Współczesna stomatologia dysponuje szeroką gamą materiałów, technologii i technik, które potrafią skorygować wszystkie te wady i odmienić wygląd zębów nie do poznania! Zabiegi stomatologii estetycznej są często wieloetapowe i wymagają przygotowania dokładnego planu leczenia, jednak niektóre z metamorfoz, np. nowoczesne wybielanie zębów światłem ZOOM 2, gwarantują spektakularny efekt już po pierwszej wizycie.

Zdrowe i piękne

Przykładając wagę do wyglądu, nie należy zapominać o zdrowiu. Specjaliści stomatologii estetycznej przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu upiększającego, skrupulatnie badają stan jamy ustnej Pacjenta i dopiero po ostatecznym wyleczeniu zębów, przystępują do wybielania i innych procedur. Oprócz tego warto wiedzieć, że często nieestetyczny wygląd zębów, oznacza chorobę lub dolegliwość, która może skutkować groźniejszą chorobą w przyszłości — dlatego właśnie piękne zęby to zdrowe zęby.

Piękne zęby potrafią upiększyć, odmłodzić, zmienić naszą prezencję, a przede wszystkim być powodem do radości i szczerego uśmiechu. Warto skorzystać z możliwości, które oferuje współczesna stomatologia, aby zyskać pewność siebie i pełną satysfakcję z codziennego życia!