Każdy z nas pragnie w jak najlepszy sposób dbać o swój organizm oraz zdrowie. W końcu jest to niezwykle ważne, żebyśmy mogli przez wiele lat aktywnie działać oraz wykonywać swoje obowiązki bez większych problemów.

I chociaż świadomość tego, co jest dla nas dobre, jest naprawdę duża, to jak donoszą eksperci z Natural Pharmaceuticals, znaczna większość Polaków wciąż cierpi na niedobory witamin oraz minerałów. Najczęstszym powodem takiego stanu rzeczy jest szybki tryb życia, który zdecydowanie nie sprzyja dbaniu o zrównoważoną dietę. Coraz częściej jemy nie tylko niezdrowo, ale także nieregularnie i bardzo monotonnie. Niestety o zmianę stylu codziennego funkcjonowania jest niezwykle trudno. Warto więc sięgnąć po suplementy diety, które pozytywnie wpłyną na stan organizmu każdego z nas.

Witamina D

Szukając informacji na temat witaminy D, bardzo często przewija się nazwa „słoneczna witamina”. Nie jest ona przypadkowa, ponieważ łączy się z podstawowym źródłem tego składnika. Jest on dostarczany naszym organizmom przy pomocy promieni słonecznych. Niestety szacuje się, że blisko 90% wszystkich Polaków cierpi na jego braki. Powód? Położenie Polski, przez które słońce pada w odpowiedni sposób wyłącznie od maja do sierpnia i tylko przez kilka godzin każdego dnia. Dodatkowo nasza dieta nie jest obfita w ryby, w szczególności w te tłuste, a jak informuje Natural Pharmaceuticals, to właśnie one są najlepszą alternatywą dla słońca. W związku z tym, najlepszym rozwiązaniem jest regularna suplementacja witaminy D, ponieważ ma ona wpływ na stan układu kostnego oraz mięśni. Jej zbyt niski poziom może prowadzić do tak poważnych chorób, jak krzywica oraz powodować częste i bolesne skurcze mięśni.

Witamina C

O witaminie C słyszymy naprawdę dużo, a przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym. Kryje się za tym istotny powód – składnik ten uczestniczy w produkcji limfocytów. Są to przeciwciała, które zapobiegają chorobom oraz przeziębieniom, o które nie jest trudno, gdy temperatura znacznie spada. Natural Pharmaceuticals zwraca uwagę na to, że nie jest to jedyna funkcja omawianej witaminy. Przyczynia się ona bowiem do prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego, ponieważ wzmacnia naczynia krwionośne. W taki sposób zapobiega powstawaniu siniaków, zasinień pod oczami, ale także krwawieniu dziąseł. Należy także zauważyć, że „A” ma istotny wpływ na stan naszej skóry, ponieważ jest konieczna w produkcji kolagenu. Ten z kolei odpowiada za jędrność i elastyczność cery, jak i stawów. Przed zastosowaniem suplementacji, należy sprawdzić, czy wybrany produkt zaspokaja dzienne zapotrzebowanie, które jest zmienne w zależności od płci oraz wieku.

Kwasy Omega-3

Czy wiesz, że optymalną dzienną dawką kwasów tłuszczowych Omega-3 jest jedynie 1,5g? Chociaż jest to wartość niezwykle niska, to znaczna większość Polaków wciąż ma problemy z jej zaspokojeniem. Za przyczynę tego można uznać rzadkie spożywanie ryb, które są głównym źródłem kwasów Omega-3. W szczególności wskazane są ich tłuste odmiany, jak makrele czy śledzie, jednak nie warto rezygnować także z chudych, które są znakomitym źródłem białka. Kolejnym sposobem na dostarczenie tych składników są orzechy włoskie, nasiona lnu, soi oraz rzepaku. Jeżeli wymieniona żywność rzadko bądź wcale nie pojawia się w twoich posiłkach, powinieneś sięgnąć po suplementy diety. Specjaliści z Natural Pharmaceuticals wskazują na to, że niedobory kwasów Omega-3 mogą przede wszystkim osłabić pracę mózgu, ale zwiększają też szansę na zapadnięcie na takie choroby, jak nadciśnienie czy miażdżyca. Nie warto więc ryzykować swojego zdrowia, tym bardziej że wystarczy jedna kapsułka dziennie, żeby zaspokoić zapotrzebowanie na kwasy Omega-3. Każdy z nas pragnie w jak najlepszy sposób dbać o swój organizm oraz zdrowie. W końcu jest to niezwykle ważne, żebyśmy mogli przez wiele lat aktywnie działać oraz wykonywać swoje obowiązki bez większych problemów.

 I chociaż świadomość tego, co jest dla nas dobre, jest naprawdę duża, to jak donoszą eksperci z Natural Pharmaceuticals, znaczna większość Polaków wciąż cierpi na niedobory witamin oraz minerałów. Najczęstszym powodem takiego stanu rzeczy jest szybki tryb życia, który zdecydowanie nie sprzyja dbaniu o zrównoważoną dietę. Coraz częściej jemy nie tylko niezdrowo, ale także nieregularnie i bardzo monotonnie. Niestety o zmianę stylu codziennego funkcjonowania jest niezwykle trudno. Warto więc sięgnąć po suplementy diety, które pozytywnie wpłyną na stan organizmu każdego z nas.

Witamina D

Szukając informacji na temat witaminy D, bardzo często przewija się nazwa „słoneczna witamina”. Nie jest ona przypadkowa, ponieważ łączy się z podstawowym źródłem tego składnika. Jest on dostarczany naszym organizmom przy pomocy promieni słonecznych. Niestety szacuje się, że blisko 90% wszystkich Polaków cierpi na jego braki. Powód? Położenie Polski, przez które słońce pada w odpowiedni sposób wyłącznie od maja do sierpnia i tylko przez kilka godzin każdego dnia. Dodatkowo nasza dieta nie jest obfita w ryby, w szczególności w te tłuste, a jak informuje Natural Pharmaceuticals, to właśnie one są najlepszą alternatywą dla słońca. W związku z tym, najlepszym rozwiązaniem jest regularna suplementacja witaminy D, ponieważ ma ona wpływ na stan układu kostnego oraz mięśni. Jej zbyt niski poziom może prowadzić do tak poważnych chorób, jak krzywica oraz powodować częste i bolesne skurcze mięśni.

Witamina C

O witaminie C słyszymy naprawdę dużo, a przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym. Kryje się za tym istotny powód – składnik ten uczestniczy w produkcji limfocytów. Są to przeciwciała, które zapobiegają chorobom oraz przeziębieniom, o które nie jest trudno, gdy temperatura znacznie spada. Natural Pharmaceuticals zwraca uwagę na to, że nie jest to jedyna funkcja omawianej witaminy. Przyczynia się ona bowiem do prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego, ponieważ wzmacnia naczynia krwionośne. W taki sposób zapobiega powstawaniu siniaków, zasinień pod oczami, ale także krwawieniu dziąseł. Należy także zauważyć, że „A” ma istotny wpływ na stan naszej skóry, ponieważ jest konieczna w produkcji kolagenu. Ten z kolei odpowiada za jędrność i elastyczność cery, jak i stawów. Przed zastosowaniem suplementacji, należy sprawdzić, czy wybrany produkt zaspokaja dzienne zapotrzebowanie, które jest zmienne w zależności od płci oraz wieku.

Kwasy Omega-3

Czy wiesz, że optymalną dzienną dawką kwasów tłuszczowych Omega-3 jest jedynie 1,5g? Chociaż jest to wartość niezwykle niska, to znaczna większość Polaków wciąż ma problemy z jej zaspokojeniem. Za przyczynę tego można uznać rzadkie spożywanie ryb, które są głównym źródłem kwasów Omega-3. W szczególności wskazane są ich tłuste odmiany, jak makrele czy śledzie, jednak nie warto rezygnować także z chudych, które są znakomitym źródłem białka. Kolejnym sposobem na dostarczenie tych składników są orzechy włoskie, nasiona lnu, soi oraz rzepaku. Jeżeli wymieniona żywność rzadko bądź wcale nie pojawia się w twoich posiłkach, powinieneś sięgnąć po suplementy diety. Specjaliści z Natural Pharmaceuticals wskazują na to, że niedobory kwasów Omega-3 mogą przede wszystkim osłabić pracę mózgu, ale zwiększają też szansę na zapadnięcie na takie choroby, jak nadciśnienie czy miażdżyca. Nie warto więc ryzykować swojego zdrowia, tym bardziej że wystarczy jedna kapsułka dziennie, żeby zaspokoić zapotrzebowanie na kwasy Omega-3.