Wiele imprez masowych z powodu stanu pandemii zostało odwołanych. Niektóre z nich, także w Katowicach, zostały przesunięte i mają już nowe terminy.

– Tauron Nowa Muzyka odbędzie się w nowym terminie. Organizator uspokaja, że wszyscy ogłoszeni do tej pory artyści wystąpią w Strefie Kultury. W tym roku jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez odbędzie się już po raz 15. Informacje o festiwalu można śledzić na www.festiwalnowamuzyka.pl.

 

– Wizz Air Katowice Half Marathon, planowany na 23 maja, odbędzie się 26 września. Jak piszą organizatorzy: Przez ostatnie dwa lata intensywnie pracowaliśmy nad tym, by stworzyć i rozwijać nową biegową imprezę w Katowicach, w tym roku w maju miało być wyjątkowo, po raz pierwszy mieliśmy pobiec nocą przez serce Śląska. Mamy nadzieję, że to wszystko, co wspólnie udało się nam osiągnąć do tej pory, nie pójdzie na marne i spotkamy się w pełnym składzie 26 września. Szczegóły na www.halfmarathonkce.pl.

 

– Juwenalia Śląskie 2020 zostały oficjalnie odwołane. Powodem jest oczywiście trwająca pandemia koronawirusa. To największa studencka impreza w regionie i wydarzenie wspólne dla kilku katowickich uczelni wyższych. Organizatorzy zapowiadają, że osoby, które zakupiły bilety i karnety na Juwenalia (w tym roku po raz pierwszy wprowadzono wejściówki na wydarzenie), mogą je zwrócić.

 

– Noc Muzeów to wielkie święto w całej Polsce. Każdego roku dziesiątki tysięcy mieszkańców i turystów odwiedzają muzea i inne placówki, biorąc czynny udział w tym wydarzeniu. Wstępnie placówki postanowiły przełożyć imprezę na drugą połowę września.

 

– Odwołane lub przesunięte zostały także imprezy w Spodku i MCK i NOSPR. Szczegóły na www.spodekkatowice.pl, www.mckkatowice.pl, www.nospr.org.pl