Choć pierwszym naturalnym skojarzeniem z Katowicami w kwestii rozrywki są raczej imprezy klubowe do białego rana, to w sercu Śląska odbywa się też wiele koncertów godnych uwagi. Popularni artyści chętnie uwzględniają Katowice na liście przystanków w trakcie swoich tras – oto koncerty, które warto odwiedzić.

No to Che!

Po ponad 20 latach działalności, wszystkich wydanych krążkach, niezapomnianych koncertach i niezliczonych chwilach z muzyką, Zespół Lao Che ogłosił zawieszenie działalności. Na otarcie łez wśród wiernych fanów grupa zapowiedziała trasę koncertową „No to Che”, która pozwoli spędzić z zespołem jeszcze trochę czasu i przypomnieć sobie wszystkie najlepsze kawałki w ich wykonaniu. Mimo że Lao Che zapowiada, że to zdecydowanie nie koniec zespołu, to przed przerwą o nieokreślonym czasie warto pojawić się na pożegnalnym koncercie. Bilety na trasę pożegnalną Lao Che są już w sprzedaży, a sam koncert w Katowicach odbędzie się 3 października w Nowy MegaClub / MCK.

Lao Che to polski zespół crossoverowy założony w 1999 roku w Płocku. Jego nazwa ściśle łączy się z Indiana Jones i jedną z drugoplanowych postaci z tego filmu. Debiutancki album „Gusła” grupa wydała w 2002 roku, a już 3 lata później ukazał się kolejny krążek „Powstanie Warszawskie”. Druga płyta dała zespołowi wiatr w żagle oraz popularność. W tym samym roku Lao Che po raz pierwszy zagrało na Przystanku Woodstock. Na tym evencie grupa pojawiała się jeszcze kilka razy, ku dużej aprobacie publiczności. W czasie swojej działalności Lao Che wydało w sumie 7 krążków studyjnych oraz 2 koncertowe. Będzie okazja, by powspominać najlepsze kawałki w trakcie katowickiego koncertu.

Natalia Przybysz w P23

Miesiąc po pożegnalnym koncercie Lao Che Katowice odwiedzi gwiazda, która od lat ma wiele do powiedzenia w kwestii muzyki. 10 listopada Katowice odwiedzi Natalia Przybysz, która wystąpi w klubie P23 mieszczącym się na ulicy Porcelanowej 23. Artystka to jeden z najważniejszych kobiecych wokali na polskiej scenie muzycznej, zachwycająca nie tylko niepowtarzalną barwą głosu, ale i mądrymi tekstami swojego autorstwa. Na jej koncie jest już 5 krążków, a ostatni z nich zatytułowany „Jak Malować Ogień” został wydany w październiku zeszłego roku. Ta płyta, podobnie jak poprzednie, doczekała się wielu pochlebnych opinii zarówno ze strony krytyków, jak i fanów. Oto jeden z tych koncertów w Katowicach, których wprost nie sposób przegapić.

Piątek 13 bez pecha

Kilka dni po koncercie Natalii Przybysz w klubie muzycznym P23 pojawi się zespół znany również z rodzimej sceny muzycznej, ale równocześnie reprezentant zupełnie innego klimatu. Mowa o zespole rockowym Illusion, który w piątek 13 listopada odwiedzi Katowice i uczyni ten piątek 13 mniej pechowym dla publiczności. Illusion to jeden z czołowych przedstawicieli polskiego rocka lat 90, obecny na polskiej scenie muzycznej od 1992 roku. Znakiem rozpoznawczym grupy jest mocna sekcja rytmiczna, energetyczny wokal Tomasza „Lipy” Lipnickiego oraz chropowate gitary. Z pewnością ten koncert będzie również niezapomniany.