Na mapie Katowic, w Piotrowicach powstaje nowa inwestycja – osiedle domów jednorodzinnych. Przy ulicy Słonecznikowej zostanie wybudowane niewielkie, kameralne osiedle, na którym stanie 36 budynków mieszkalnych. Kompleks szeregowych domów o uroczej nazwie „Słoneczny Raj” zaplanowano na bardzo nowoczesny i funkcjonalny architektonicznie.

Architektura w „Słonecznym Raju”

Każdy dom będzie miał podobny metraż: 20 domów o powierzchni 98,6 m² i 16 o metrażu 99,6 m². Będzie to więc obszerna powierzchnia mieszkalna, gwarantująca przestrzeń do wygodnego zamieszkania. Cześć domów wyposażona będzie w garaże pod wiatą, a część będzie posiadała stanowiska parkingowe wkomponowane w budynek. Domy z wiatą garażową będą wyposażone w duży salon i jadalnię oraz balkon. Z kolei domy na piętrze poza trzema pokojami będą posiadały jeszcze gabinet. Zaplanowano także pomieszczenia gospodarcze w jednych domach, a w drugich pralnie. Element wspólny wszystkich domów to tarasy i stosunkowo duże, jak na ten typ zabudowy, ogródki. Osiedle będzie bezpiecznym miejscem, ogrodzonym, z drogą wewnętrzną i wjazdem przez bramkę otwieraną na pilota.

 Projekt architektoniczny „Słoneczny Raj”, który jest wyjątkowo nowoczesny i oryginalny z dużym naciskiem na funkcjonalność zabudowy, umożliwia adaptację do indywidualnych potrzeb. Zabudowę charakteryzuje prostota, którą ożywiono interesującym układem okien. W architekturze zastosowane będą materiały imitujące drewno (płyta hpl), które pojawią się w formie okładziny na zewnętrznej części zabudowy, wykorzystanej do konstrukcji wiaty, drabinki na balkonach, pergoli znajdującej się nad tarasem, ściany na miejscach parkingowych i osłon śmietnikowych. Wszystkie te rozwiązania architektoniczne stanowią o nowoczesności osiedla i domów mieszkalnych, podkreślają ich lekkość, przestrzenność i estetykę wykonania.

Zielona lokalizacja osiedla

Nowe domy Katowice zlokalizowane są na południu Katowic, blisko terenów zielonych i miejsc, gdzie obserwuje się stały rozwój infrastruktury. Kolejnym atutem jest doskonały dojazd do centrum miasta oraz do takich miejscowości, jak Mikołów, Gliwice i Tychy. Wybór lokalizacji osiedla w zielonej części Katowic jest wielką zaletą tej inwestycji. W tej okolicy w ostatnim okresie budowanych jest wiele domów jednorodzinnych. Projekt „Słoneczny Raj” wpisuje się w trendy zabudowy rozwijającej się na tym terenie.

Zaplanuj wygodne życie w „Słonecznym Raju”

Rekomendujemy Państwu wybór tego miejsca do zamieszkania jako wygodnego, komfortowego, spokojnego, ekskluzywnego i bardzo funkcjonalnego. Powierzchnia mieszkalna domów jest bardzo duża, ok. 100 m², trzy pokoje, salon, jadalnia, gabinet, łazienka, WC, pralnia. Ponadto oferujemy dodatkowych 40 m²  w cenie domu! To przestrzeń na dachu budynku, którą można zagospodarować na pomieszczenie sypialne lub pracownię. Wystarczy zamontować dodatkowe okna dachowe i zyskujemy kolejne miejsce do zamieszkania i pracy. Pomieszczenie na dachu to również dobra przestrzeń dla magazynu, w którym można składować różne sprzęty, np. sanki, łyżwy, narty, opony samochodowe i inne przedmioty, których na co dzień nie potrzebujemy.