Zespół D.O.K (Dobrze Obrany Kierunek) został założony w listopadzie 2016 roku przez trzech przyjaciół z Katowic. W jego skład wchodzą: Ope, Deess, GBK.

Wszyscy znają się z młodszych lat i każdy na swojej drodze zajął się muzyką hip-hop-ową, co sprawiło, że od roku 2014 zaczęli pracować razem tworząc wspólne Featuringi. W ubiegłym roku zdecydowali się na założenie wspólnego projektu pod nazwą "D.O.K". Na swoim koncie mają już swój pierwszy mixtype "VOL.1", wyporomowany przez dwa teledyski - ART oraz HOMBRE.

Realizacja klipu "HOMBRE" odbyłą się w Katowicach. W teledysku ukazane są m.in. Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Muzeum Śląskie, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, czy Spodek.

"Gdyby spytać o sam projekt, to staramy się go utrzymać w charakterze typowego chłopaka z ulicy, można by rzec nawet i młodego gangstera" - OPE.

Sama płyta przedstawia ich codzienne życie, jak wygląda dziś oraz jak według nich ma wyglądać z czasem. Jeśli chodzi o wulgaryzmy, które są zawarte w tekstach młodych artystów to nie stanowią one słowa zastępującego lukę między słowami, a wyrażenie całego zdania w taki sposób, by podkreślić jak wielkie ono ma w danym momencie znaczenie. Wulgaryzmy stanowią również zamienniki prostych słów, tak aby nabrały charakteru.

Zespół nie zatrzymuje się ani na moment. Już trwają prace nad kolejną częścią projektu, o którym będzie można usłyszeć w okresie wakacyjnym.

Aleksandra Mielniczuk