Rawa Blues Festival odbędzie się 12 paździenika w katowickim Spodku w godz. 11.00-23.00.

Tegoroczna impreza potrwa trzy dni. Festiwal rozpocznie się 28 września warsztatami gitarowymi z Sonny Landrethem, wirtuozem techniki slide. Początek o 22.00, spotkanie odbędzie się w sali kameralnej NOSPR-u. Wstęp wolny.

Drugiego dnia festiwal również zagości w NOSPR. Występy w sali koncertowej – jednej z najlepszych na świecie pod względem akustyki – rozpoczną się o 19.30. Najpierw solowy recital laureatki Blues Music Awards Eden Brent, a po niej na scenie pojawi się Irek Dudek ze swoim Big Bandem. Po zakończeniu koncertu przenosimy się do sali kameralnej, gdzie zaplanowano drugie warsztaty gitarowe z Sonny Landrethem. Na ten dzień niestety bilety są wyprzedane.

Trzeci dzień z Rawą Blues – tradycyjnie w „Spodku” - rozpocznie się już o 11.00, kiedy ruszy Mała Scena festiwalu, na której wystąpi siedmiu polskich wykonawców, laureaci wystąpią w nagrodę w głównym koncercie festiwalowym. Początek koncertów na Scenie Głównej o 15.00. Koncert finałowy z udziałem zagranicznych gwiazd od 18.05 i występu Kris Barrasa. Ostatnim akcentem 37 Rawa Blues Festival będzie set Marcusa Kinga – utalentowanego dwudziestolatka, prawdziwego objawienia światowej sceny bluesowej. Rewelacyjna muzyka plus najwyższej klasy nagłośnienie i światła – tego fani bluesa zgromadzeni w „Spodku” mogą być pewni na 100 procent.

Na antresoli „Spodka” nie zabraknie także stoisk z płytami gwiazd tegorocznej edycji Rawy Blues. Artyści – wzorem lat ubiegłych – zapewne spotkają się z miłośnikami bluesa po zakończeniu swoich występów.

W sobotę, w trakcie ostatniego dnia Festiwalu w Spodku będą czynne kioski z napojami, bary szybkiej obsługi z jedzeniem, restauracja. Będzie też menu dla dzieci, a oferta będzie urozmaicona, również cenowo.

Bilety na trzeci dzień (sobota, 12 paździenika) 37. Rawa Blues Festival dostępne są w ogólnopolskiej sieci Ticketpro. Będzie je można również kupić w dniu imprezy w kasach przed Spodkiem. Bilety na drugi dzień w NOSPR są wyprzedane.