Setki nowych mieszkań dla tych, którzy nie mają kroci na koncie, ani możliwości zaciągnięcia wieloletniego kredytu. Katowice robią to jako pierwsze miasto w Polsce.

Katowice jako pierwsze miasto w Polsce zawarło porozumienie dotyczące przystąpienia do rządowego programu Mieszkanie Plus. Było to kilka miesięcy temu, zaś dzisiaj w Katowicach prezydent Marcin Krupa podpisał dokumenty o rozpoczęciu prac nad budową osiedla mieszkaniowego dla rodzin, których nie stać na zakup mieszkania za grube tysiące złotych, ani nie stać na zaciągnięcie kosztownego kredytu hipotecznego.

- Katowice przyciągają nowych mieszkańców wysoką jakością życia i atrakcyjnymi miejscami pracy. Uzupełnieniem tego musi być dobra oferta mieszkaniowa - wyjaśnia prezydent Krupa, dlaczego władzom Katowic tak bardzo zależy na udziale w rządowym programie.


Nowe osiedle powstanie przy ul. Górniczego Dorobku. W zbudowanych tam blokach będzie aż pół tysiąca mieszkań. W koncepcji architektonicznej, w centrum nowego osiedla ma powstać wyspa zieleni. Będzie do niego prowadziła całkiem nowa ulica, która połączy ul. Szopienicką z ul. Gospodarczą.

Roboty budowlane ruszą w 2018 r. Lokatorzy będą mogli wprowadzać się do nowych mieszkań w miarę, jak będą one oddawane do użytku. Ostatni z nich wprowadzą się tam najpóźniej po 48 miesiącach od rozpoczęcia budowy. Jeśli pierwszeństwo przy przydziale lokali będą miały rodziny z dziećmi, należy założyć, że znajdzie tu swój dom co najmniej dwa tysiące osób.

Przypomnijmy, że wszystkie lokale na nowym osiedlu będą miały charakter czynszowy. Kiedy ruszą zapisy? - na razie nie wiadomo.

Jeszcze dziś ciąg dalszy tego ważnego tematu.

Chcesz zareklamować innym swój biznes? Nic prostszego. Kontakt przez "Wyślij wiadomość" na naszej stronie na Facebooku:
https://www.facebook.com/KatowiceDlaWas/