DL Invest Group w ramach swojego portfolio nieruchomości handlowych, biurowych i logistycznych realizuje swoją najnowszą inwestycję w Katowicach, tym razem obiekt typu mixed-use, o powierzchni całkowitej ok. 22000 mkw. - DL Center Point Katowice II Wrocławska.

Nieruchomość sąsiaduje bezpośrednio z operatorem spożywczym Lidl, a jej największym atutem jest usytuowanie zaraz przy Al. Roździeńskiego, co zapewnia wiele dróg komunikacji z Budynkiem, rozpoznawalność jego architektury, jak i nazw jego Najemców. Obiekt realizowany jest wg najnowszych technologii. Na jego całość składały się będą dwie kubatury:

 

czterokondygnacyjna oznaczona na planach jako segment A oraz pięciokondygnacyjna (oznaczona jako segmenty B i C). Połączenie kubatur stanowić będzie szklany łącznik o charakterystycznym wyrazie, który stanowił będzie unikatowe wejście do Obiektu. Nowoczesna architektura Budynku podkreślona zostanie przez elewację o równie wyjątkowym kształcie.

 

Rozpoczęcie budowy nastąpiło w pierwszej połowie listopada 2018 roku, a jej zakończenie planowane jest na koniec roku bieżącego. Generalnym Wykonawcą obecnie prowadzonych prac jest polska spółka francuskiego lidera w zakresie budownictwa: Eiffaige Polska Budownictwo.


W odpowiedzi na obecne oczekiwania Najemców biurowych, ale również w celu wzbogacenia oferty handlowej, jak i usługowej dla mieszkańców pobliskich stref Katowic powierzchnia nieruchomości została rozbudowana o funkcje handlowo – usługowe na parterze budynku. Do dyspozycji pracowników, jak i mieszkańców oddane zostanie specjalnie dedykowane, nowoczesne miejsce przesiadkowe, które zostało zaprojektowane i będzie wybudowane przez Inwestora zaraz obok Budynku. Ponadto Najemcy, jak również mieszkańcy Katowic będą mogli skorzystać z oferty: kantyny Olimp, siłowni Calypso, kawiarni, piekarni, przedszkola, sklepów różnych branż tkj. Rossmann, sklep mięsny sieci Boroń, Pepco czy też pierwszego na Górnym Śląsku sklepu firmowego Hendi z salą Life cooking, sklepu z akcesoriami wystroju wnętrz Atelier Home Decor, sklepu spożywczego.

 

 

Inwestycja posiadała będzie najdogodniejsze warunki połączeń komunikacyjnych z całością miast Metropolii Śląskiej ze względu na centrum przesiadkowe, dogodny, transport autobusowy, transport rowerowy oraz transport samochodowy.Do dyspozycji Najemców, jak również Klientów strefy handlowej dostępne będzie przeszło 300 miejsc parkingowych. Ponadto w związku z działalnością Inwestora istnieje możliwość zwiększenia liczby kursów odjeżdżających linii autobusowych wg godzin największego natężenia ruchu.

 

Do nieruchomości zapewniony zostanie dojazd i dostęp dla pojazdów dostawców, jak i służb publicznych, miejsca dla Gości, rowerów i motocykli. Zapewnione są również miejsca dla osób niepełnosprawnych.

 

W pobliżu miejsc postojowych dla rowerów usytuowane zostaną pomieszczenia higieniczno- sanitarne (szatnie, prysznice, WC).

 

W parkingu podziemnym wyznaczono również miejsca wraz ze stacjami ładującymi dla pojazdów elektrycznych.

 

Budynek będzie stanowił dominantę przestrzenną okolicy, ze względu na swoją wysokość oraz wyróżniającą się architekturę. Będzie idealnym i bardzo widocznym miejscem ekspozycji marki swoich Najemców.

 

Mając na uwadze rozwój Grupy DL Invest, ilość realizowanych przez nich projektów, jak również prezentowaną jakość (gdyż wszystkie nieruchomości pozostają w zasobach Grupy i są przez nią zarządzane) możemy już niebawem spodziewać się kolejnych informacji na temat ich nowych inwestycji.