
| Źródło: Artykuł sponsorowany
Leczenie zębów w narkozie u dzieci i dorosłych - na czym polega?

Dlaczego narkoza jest stosowana w stomatologii?
Narkoza jest stosowana w stomatologii z wielu powodów, które zwykle mają na celu zwiększenie komfortu pacjenta podczas zabiegu oraz ułatwienie pracy dentysty. Poniżej przedstawiamy kilka znaczących powodów wykorzystania tego typu znieczulenia.
- Lęk i stres – wiele osób, zarówno dzieci, jak i dorosłych, odczuwa silny lęk przed zabiegami stomatologicznymi. Narkoza pozwala na całkowite zniwelowanie napięcia, umożliwiając pacjentowi przejście przez zabieg bez żadnego stresu czy dyskomfortu.
- Niepełnosprawność lub trudności w komunikacji – osoby z niepełnosprawnościami czy trudnościami w komunikacji mogą mieć problemy ze zrozumieniem instrukcji dentysty lub z utrzymaniem się nieruchomo podczas zabiegu. Narkoza może pomóc w tych przypadkach, umożliwiając przeprowadzenie zabiegu w bezpieczny i efektywny sposób.
- Długotrwałe lub skomplikowane zabiegi – podczas długotrwałych lub skomplikowanych zabiegów, takich jak ekstrakcja wielu zębów, implanty czy operacje chirurgiczne, narkoza może zapewnić pacjentowi komfort i ułatwić pracę lekarza.
- Niska tolerancja na ból – niektórzy pacjenci mogą mieć niską tolerancję na ból lub nie reagować dobrze na znieczulenie miejscowe. W takich przypadkach narkoza może być skutecznym rozwiązaniem.
- Konieczność przeprowadzenia wielu zabiegów jednocześnie – narkoza jest często stosowana, gdy pacjent potrzebuje kilku różnych zabiegów, które mogą być wykonane podczas jednej wizyty, zamiast wymagać wielu wizyt.
Leczenie zębów w narkozie w Centrum Medycznym Tysiąclecia
Osobom będącym z Katowic oraz okolic, serdecznie polecamy usługi świadczone przez specjalistów stomatologów z Centrum Medycznego Tysiąclecia stomatologia.cm1000.pl. Każdorazowo, przed znieczuleniem ogólnym, pacjenci przechodzą konsultacje z anestezjologami oraz wypełniają krótką ankietę. Należy pamiętać, że nie nie wolno spożywać posiłków bezpośrednio przed zabiegiem. Dorośli mniej więcej 6 godzin, natomiast dzieci 4 godziny. Po zabiegu stomatologicznym przeprowadzonym przy znieczuleniu ogólnym pacjent pozostaje w CM1000 do pełnego wybudzenia.
Przebieg zabiegu stomatologicznego narkozie
Narkoza podawana jest dożylnie lub przez maskę. Pacjent zasypia i nie jest świadomy ani nie odczuwa bólu podczas zabiegu. Anestezjolog cały czas monitoruje pacjenta.
Gdy znieczulenie ogólne działa i pacjent śpi, stomatolog przystępuje do przeprowadzenia konkretnego zabiegu, czyli wykonuje między innymi leczenie kanałowe, usuwa ząb lub zęby, wszczepia implanty czy operuje dziąsła.
Po zakończeniu zabiegu, anestezjolog stopniowo wybudza pacjenta z narkozy. Czynność ta może potrwać od kilku minut do kilku godzin, w zależności od indywidualnych reakcji na narkozę. Po wybudzeniu pacjent pozostaje na obserwacji.
Podsumowanie
Leczenie zębów w narkozie to metoda umożliwiająca przeprowadzenie różnych zabiegów stomatologicznych podczas jednej wizyty, w trakcie której pacjent jest całkowicie uśpiony. Sposób ten jest szczególnie polecany osobom doświadczających silnego lęku lub stresu związanego z wizytą u dentysty, osobom z niepełnosprawnościami, dzieciom oraz pacjentom wymagających skomplikowanych, długotrwałych lub wielu różnych zabiegów jednocześnie.
Osobom będącym z Katowic lub okolic, serdecznie polecamy usługi stomatologiczne w narkozie dla dzieci i dorosłych w poradni stomatologicznej Centrum Medycznego Tysiąclecia.
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj