Katowice to najlepsze w tym miesiącu miejsce na znalezienie pomysłu na własną działalność. W dniach 23-24 marca odbędą się tam regionalne Targi Franczyzy Pomysł na Firmę.

Katowickie Targi Pomysł na Firmę, to obok Targów Franczyza, druga najważniejsza impreza poświęcona franczyzie. W czasie dwudniowych targów, odwiedzający będą poznawać sprawdzone pomysły na biznes. Podczas indywidualnych rozmów z franczyzodawcami, kandydaci na przedsiębiorców będą mogli dowiedzieć się, co zapewniło rynkowy sukces prezentowanych marek, jaka jest wymagana kwota inwestycji i na jakie wsparcie mogą liczyć decydując się na współpracę.
– Katowice to bardzo dobra lokalizacja dla regionalnych targów franczyzy. Łatwo tu dotrzeć z całej południowej Polski. Ta część kraju leży także w zasięgu działań Carrefour Polska, dlatego po raz kolejny zaprezentujemy tu swoje koncepty franczyzowe – mówi Marek Lipka, dyrektor Supermarketów Carrefour Polska.

Podobnie jak w ubiegłych latach, targom towarzyszyć będzie forum edukacyjne, w czasie którego eksperci i praktycy rynku franczyzy będą dzielić się swoimi doświadczeniami w zakresie umowy franczyzowej, modelu biznesowego oraz innych aspektów działalności na licencji. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować się do podjęcia być może najważniejszej w życiu decyzji.

Według szacunków organizatora, tegoroczne targi zgromadzą 75 marek franczyzowych oraz około 3 tys. odwiedzających. Tradycyjnie jedną z najliczniej reprezentowanych branż będzie gastronomia (Bafra Kebab, Biesiadowo, Coffeloffee, Crazy Piramid Pizza, Kołacz na Okrągło, Pierogarnia, Telepizza, Western Chicken, Western Tortilla, etc.) w tym marki lodowe (Lody Bonano, Lody Mangatto, Lodolandia, U Lodziarzy). Pojawią się również koncepty spożywczo-przemysłowe (m.in. Carrefour, Al.Capone), kosmetyczne (Yasumi), kurierskie (Epaka, Kurier BTL, Ship Center) modowe (Zippedy) i wiele innych.

Honorowy patronat nad targami Pomysł na Firmę objęli: prezydent Katowic i Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Organizatorem targów jest PROFIT system, który od 16 lat organizuje Targi Franczyza w Warszawie, obecnie drugą co do wielkości europejską imprezę targową poświęconą franczyzie.