Uzyskanie odpowiedniej jakości dźwięku i akustyki przydaje się nie tylko w profesjonalnych studiach i salach, ale również w prywatnych domach. Jeżeli ktoś chce uzyskać idealne warunki do odsłuchu dźwięku, odpowiednio wybrane panele na pewno mu w tym pomogą.

 

  1. Gdzie stosować panele akustyczne?
  2. Panele produkowane z wełny mineralnej
  3. Poradnik wyboru paneli akustycznych

Niektórzy rezygnują jednak z zakupu porządnych paneli akustycznych i próbują je zastąpić innymi rozwiązaniami. To jednak najczęściej nie przynosi oczekiwanych efektów. Warto więc od razu postawić na sprawdzone panele, które dostępne są w różnych wariantach. Oprócz paneli ściennych w wariancie pochłaniającym, rozpraszającym oraz rozpraszająco-pochłaniającym, można zamówić również panele sufitowe, co przełoży się na najlepsze wrażenia.

Gdzie stosować panele akustyczne?

Mogłoby się wydawać, że na zakup starannie wykonanych paneli akustycznych mogą sobie pozwolić tylko firmy i profesjonalni muzycy, którzy dzięki temu mogą uzyskać odpowiednie warunki do pracy. W sklepie internetowym z panelami dostępne są wysokiej jakości produkty w niskich cenach, dzięki czemu można je kupić nie tylko do sal widowiskowych, studiów nagraniowych lub teatrów, ale również do biur i zwykłych mieszkań. Wiele osób popełnia błąd i wydaje dużo na profesjonalny sprzęt audio do słuchania muzyki i oglądania filmów, a zapomina o tym, jak ważna jest akustyka w pomieszczeniach wykorzystywanych do tych czynności. Panele pozwalają poprawić jakość dźwięku i komfort nawet w już urządzonych miejscach, co eliminuje konieczność remontu.

Panele produkowane z wełny mineralnej

Zamawiając panele w sklepie Akustonic, można uzyskać pomoc w profesjonalnej adaptacji. Dodatkowo firma przygotowuje panele na wymiar, co ułatwia ich późniejszy montaż. Panele akustyczne produkowane są ze specjalnej wełny mineralnej Isover PT80. Została ona przebadana akustycznie, co potwierdza jej właściwości (pochłanianie dźwięków). Dzięki stosowaniu takich rozwiązań można zredukować echo, uzyskać czyste brzmienie i wyeliminować niechciane dźwięki.

Poradnik wyboru paneli akustycznych

Podczas zakupu paneli można skorzystać z pomocy (telefonicznej lub mailowej), której udzieli doświadczony pracownik sklepu. Dzięki temu łatwiej będzie skompletować niezbędne elementy, co pozwoli cieszyć się idealnym dźwiękiem. W ofercie dostępne są między innymi panele dekoracyjne, dyfuzory akustyczne, absorbery oraz pułapki basowe. Dzięki tym ostatnim można zachować kontrolę nad najniższym pasmem.