45 urodziny Spodka, czyli impreza jakiej w Katowicach jeszcze nie było. Koncert gwiazd, zwiedzanie tego legendarnego obiektu i wiele innych atrakcji.

Lady Pank, Myslovitz, Miuosh, Kaliber 44, Marek Piekarczyk i zespół Cree w urodzinowym koncercie z repertuarem największych hitów, które rozbrzmiewały w Spodku na przestrzeni minionych lat. Animacje dla dzieci, zabawy i gry interaktywne, spotkania i treningi z udziałem znanych sportowców, zwiedzanie Spodka z wyjątkowymi przewodnikami, debata urbanistów, socjologów, architektów i wieczorny bankiet – 22 października br. odbędą się 45. urodziny Spodka.

Jubileusz Spodka odbędzie się 22 października br. Przybierze formułę dnia otwartego, który zwieńczy koncert gwiazd oraz wieczorny bankiet.

Program jubileuszu obejmuje m.in.: animacje dla dzieci, zabawy i gry interaktywne, malowanie laurek dla Spodka i wyświetlanie prac na ekranie przed obiektem oraz atrakcje sportowe – spotkania i treningi z udziałem znanych sportowców na sali gimnastycznej. W tym wyjątkowym dniu po Spodku oprowadzać będą znane, związane z halą osoby. Odbędzie się także debata „Co dalej ze Spodkiem" z udziałem urbanistów, socjologów i architektów.

Uczestnicy urodzinowego koncertu dla Spodka usłyszą największe hity, które rozbrzmiewały podczas koncertów wielkich gwiazd na przestrzeni minionych lat. 22 października br. wystąpią artyści związani ze Spodkiem, m.in. jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych – Lady Pank, wywodzący się z regionu zespół Myslovitz, który zagra utwory zagranicznych gwiazd specjalnie zaaranżowane na ten wieczór, katowiccy raperzy Miuosh i Kaliber 44, wokalista i lider zespołu TSA Marek Piekarczyk oraz zespół Cree w repertuarze Dżemu.

Udział w dniu otwartym podczas 45. urodzin Spodka oraz debacie jest bezpłatny. Cena biletów na koncert zaczyna się od 29 zł. Więcej o koncercie, godzinie rozpoczęcia, artystach i cenach biletów, poniżej.

Szczegółowy plan 45. urodzin Spodka:

10:00 - 12:00 Sala gimnastyczna

Sporty walki: zapasy, karate, boks. Pokazy karate będą przeplatane ciekawymi rozmowami z karatekami i demonstracją profesjonalistów. Chętni zostaną również zaproszeni do spróbowania swoich sił w tej dyscyplinie. W drugiej części sali odbywać będą się walki pokazowe w zapasach dzieci i młodzieży. Na godzinę 11:30 zaplanowano prezentację zapaśniczych mistrzów z Katowic, czyli byłych zawodników, którzy w Spodku zostali mistrzami.

14:00-16:00 Sala gimnastyczna

Siatkówka: W sali gimnastycznej przeprowadzony zostanie trening szkółki GKS Katowice, a zakończy się wspólnym rozegraniem seta. Na 15:30 zaplanowano rozmowę z ze znanymi siatkarzami

10:00- 16:00 Lodowisko

Darmowe ślizgawki i hokej na lodzie: o 10:30, 12:00, 14:00 i 15:30. Na każdą ślizgawkę może wejść do 300 osób. Ponadto, około godziny 13:00 na taflę wjadą młodzi hokeiści ze szkółki, zaprezentowana zostanie również Hokejowa Drużyna 45-lecia Spodka z wieloma gwiazdami hokeja w składzie: Andrzej Tkacz, Andrzej Zabawa, Wojciech Tkacz i Jacek Płachta.

10:00 - 14:00 Antresola Spodka

Warsztaty kreatywne dla dzieci: Wspólne malowanie laurek dla Spodka. Wszystkie dzieci poprzez kolorowe malunki będą mogły złożyć Spodkowi życzenia. Laurki pojawią się także na Spodkowym telebimie. Powstanie z nich również multimedialna galeria.

Zwiedzanie

Każdy kto weźmie udział w zwiedzaniu będzie miał szansę nie tylko na poznanie zakamarków Spodka, ale również poznanie ciekawej historii swojego przewodnika po tym miejscu.

Koncert – godz. 18.00

Na jednej scenie wystąpią:
Lady Pank
Myslovitz
Marek Piekarczyk
Miuosh
Kaliber 44
Cree z repertuarem Dżemu

Zabrzmią utwory, które śpiewał cały Spodek, zespołów takich jak Metallica, Genesis, Depeche Mode, Deep Purple, czy wokalistów: Erica Claptona i Robbiego Williamsa. Takiego koncertu jeszcze w Spodku nie było. Poza muzycznymi emocjami, powspominamy największe wydarzenia sportowe i rozrywkowe, które zapisały się na kartach historii tej wyjątkowej hali. Ponadto wiele ciekawostek, wywiadów i multimedialnych projekcji. Wieczór poprowadzą Piotr Baron i Piotr Stelmach. Koncert zaczyna się o godz. 18.00.

Bilety w cenie 29 zł, 39 zł i 49 zł do nabycia tu:
www.ticketpro.pl.