Katowickie firmy coraz chętniej decydują się na podjęcie współpracy z agencjami rekrutacyjnymi. Jest to spowodowane rosnącymi problemami z pozyskiwaniem pracowników – Katowice mają najniższą stopę bezrobocia w Polsce, a to nie pomaga przedsiębiorcom w zwiększaniu zatrudnienia oraz potęguje presję płacową. W takim otoczeniu zawsze dobrym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy profesjonalistów, którzy przejmą proces rekrutacji i znajdą odpowiednich pracowników dla klienta. W Katowicach działa wiele firm rekrutacyjnych, dlatego dobrze jest zacząć od wyselekcjonowania tej, której rzeczywiście warto zaufać. Czym należy się tutaj kierować?

Doświadczenie

Szukając firmy rekrutacyjnej w Katowicach ( https://veritahr.com/katowice/ ) w pierwszej kolejności warto zajrzeć na jej stronę internetową i sprawdzić, jakich klientów do tej pory obsługiwała. Warto przeczytać tekst przybliżający zespół agencji oraz jej historię, ponieważ na podstawie podanych tam informacji można już wstępnie ocenić doświadczenie firmy.

Staż rynkowy nie ma aż tak dużego znaczenia, jak właśnie lista dotychczasowych klientów. W Polsce działają firmy rekrutacyjne, które doświadczenie zdobyły w innych krajach i wypracowały tam skuteczne modele pozyskiwania pracowników, które teraz wykorzystują na rzecz polskich przedsiębiorców. Taka międzynarodowa praktyka jest dużym atutem agencji pracy.

Opinie klientów

Bardzo ważnym kryterium wyboru firmy rekrutacyjnej w Katowicach jest to, czy dotychczasowi klienci polecają jej usługi. Jeśli trudno jest znaleźć jakiekolwiek opinie o agencji, przez co jest ona całkowicie anonimowa, to nawiązanie z nią współpracy będzie dość ryzykowne – istnieje wówczas wysokie prawdopodobieństwo, że pracownicy agencji będą zdobywać doświadczenie na firmach swoich pierwszych klientów.

Z kolei pozytywne opinie stanowią solidny argument przemawiający za zatrudnieniem danej agencji. Pod tym względem na katowickim rynku zdecydowanie wyróżnia się firma rekrutacyjna Verita HR, której usługi rekomenduje aż 97% klientów biznesowych oraz 90% zatrudnionych za jej pośrednictwem pracowników.

Nawiązanie współpracy z dobrze ocenianą agencją znacząco zwiększa szansę na to, że rzeczywiście usprawni ona proces rekrutacji na rzecz swojego klienta i pozyska dla niego najlepszych dostępnych pracowników. Radzimy również nie kierować się tutaj wyłącznie ceną usługi, ponieważ celem nie powinno być oszczędzanie na rekrutacji, ale możliwie jak najszybsze uzupełnienie wolnych wakatów, które obecnie generują niepotrzebne koszty po stronie pracodawcy.

Zakres świadczonych usług

To bardzo ważna kwestia, na którą należy zwrócić baczną uwagę wybierając firmę rekrutacyjną w Katowicach. Zdecydowanie najkorzystniejsze z punktu widzenia przedsiębiorcy rozwiązanie to takie, w którym nawiązuje on współpracę z agencją oferującą kompleksową obsługę z zakresu HR.

Dobra firma rekrutacyjna powinna zapewnić swojemu klientowi wsparcie na poziomie:

  • planowania i prowadzenia rekrutacji na dowolne stanowiska,
  • zarządzania zespołem pracowniczym,
  • optymalizowania kosztów zatrudnienia,
  • wdrażania elastycznych form zatrudnienia, na przykład outsourcingu IT czy szerzej – outsourcingu pracowniczego,
  • doradztwa HR.

Tak kompleksowa opieka zapewnia przedsiębiorcy duży komfort i daje mu pewność, że firma rekrutacyjna wesprze jego przedsiębiorstwo w zakresie dowolnych procesów związanych z zatrudnianiem pracowników. Tym samym nie będzie potrzeby szukania osobnej agencji do prowadzenia rekrutacji, osobnej do budowania zewnętrznych zespołów outsourcingowych etc.

Znów warto tutaj zwrócić uwagę na ofertę Verita HR, która wprowadziła na katowicki rynek unikalną usługę Outsourcingu Procesów Rekrutacyjnych. Polega to na przeniesieniu wszystkich obowiązków związanych z rekrutacją i uzupełnianiem wakatów w firmie na zewnętrzny, dedykowany zespół ekspertów, dzięki czemu pracodawca może całkowicie uniknąć angażowania się w ten proces, zaoszczędzić mnóstwo czasu oraz wyeliminować ryzyko przeciągania się rekrutacji czy tym bardziej zatrudnienia nieodpowiedniej osoby na dane stanowisko.

Dobra firma rekrutacyjna w Katowicach powinna znać branżę swojego klienta

Dzięki temu będzie mogła o wiele skuteczniej przeprowadzić proces rekrutacji, szczególnie na te specjalistyczne stanowiska, wymagające wysokich kwalifikacji zawodowych. Przykładem może być tutaj branża IT. Jeśli firma rekrutacyjna z Katowic nigdy nie obsługiwała klienta działającego w tym sektorze, to będzie jej bardzo trudno ocenić kompetencje kandydatów podczas rozmów kwalifikacyjnych, a nawet stworzyć profil idealnego pracownika. Pojawia się więc tutaj ryzyko zarekomendowania klientowi osoby, która ostatecznie nie sprawdzi się na danym stanowisku.

Verita HR to agencja, która specjalizuje się w rekrutacji na rzecz firm z takich branż, jak IT, bankowość inwestycyjna czy finanse. Pozyskuje również pracowników dla centrów usług wspólnych BPO i SSC, buduje zespoły outsourcingowe oraz doradza firmom, jak obniżyć koszty HR jednocześnie zwiększając produktywność przedsiębiorstwa.