Lotnisko Pyrzowice jest 4. w Polsce tego typu obiektem pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Nic w tym dziwnego. Górny Śląsk to dynamiczne rozwijający się region, który powoli odchodzi od typowo przemysłowego charakteru. Obecnie to nie tylko świetne miejsce na rozwój biznesu, ale również coraz częściej ciekawy cel podróży turystycznych. Dzięki lotnisku dotarcie na Górny Śląsk jest bardzo łatwe. Co powinniśmy wybrać dalej?

 

Jaki środek lokomocji wybrać?

W dalszą podróż po Katowicach i innych miastach Górnośląskiego Związku Metropolitarnego możemy wybrać się np. komunikacją miejską. Choć z pewnością jest to tanie rozwiązanie, to z uwagi na czas, jaki jest potrzebny na dotarcie do konkretnego punktu, nie zawsze możemy na nią liczyć. Źródłem trudności może być również fakt, iż siatka połączeń jest stworzona z myślą o osobach dojeżdżających do pracy czy uczniach. Dla osoby, która podróżuje nocą lub bardzo wcześnie rano zbiorowy transport może okazać się niewystarczający. Do tego musimy się dostać z lotniska do konkretnego miasta. Mimo istnienia linii autobusowej, która dojeżdża do centrum miast Górnego Śląska, to nic nie zastąpi szybkiego i pewnego samochodu. W Pyrzowicach bez problemu skorzystamy z usługi wypożyczenia samochodu, dzięki czemu możemy swobodnie, bez limitu kilometrów, podróżować po całym województwie. 

Od czego zależy cena wynajmu?

Wypożyczenie samochodu w Katowicach wiąże się z opłatą, której wysokość jest odzwierciedleniem między innymi długości umowy wynajmu, ale także klasy pojazdu, który chcemy wynająć. Im auto jest “większe” (np. pod względem pojemności silnika czy liczby miejsc) i bardziej prestiżowe, tym cena na dobę wynajmu będzie wyższa. Ponadto jeśli chcemy skorzystać z dodatkowego wyposażenia, np. GPS czy fotelika dla dziecka, to również możemy spodziewać się, że cena wzrośnie. 

Wypożyczalnie biorą również pod uwagę wiek kierowcy, który ma wynająć pojazd. W przypadku osób, które są młodymi kierowcami (np. mają mniej niż 25 lat i świeżo odebrane prawo jazdy) cena wynajmu może wzrosnąć. Co jeszcze składa na się na wysokość stawki? Wypożyczalnia umożliwia skorzystanie z m.in. przedpłaty paliwowej oraz zniesienia udziału własnego. Ta pierwsza opcja sprawia, że nie musimy oddawać samochodu zatankowanego do pełna. Druga opcja zwalnia nas z odpowiedzialności finansowej (np. potrącenia z kaucji) w sytuacji, gdy samochód weźmie udział w kolizji z naszej winy. 

O czym warto pamiętać?

Wśród kilku biur firm wypożyczających samochody warto zwrócić uwagę na Flex Rent. Sam wynajem możemy rozpocząć na wiele dni przed faktycznym przylotem do Katowic. Przez wygodną w użytkowaniu stronę internetową rezerwujemy interesujące nas auto, które będzie na nasz czekać w umówionym dniu. Następnie wystarczy zabrać ze sobą prawo jazdy, dowód tożsamości i na miejscu podpisać umowę. To naprawdę takie proste! W Flex Rent czekają na Ciebie samochody miejskie oraz klasy premium, jak również auta dla wymagających większej pojemności bagażnika lub np. siedmioosobowe.