POLSKIE BETLEJEM będzie można zobaczyć:

  6 stycznia, godz. 17:00, w Katowicach /plac przed Spodkiem/

15 stycznia, godz. 17:00, w Rybniku /Kampus ulica Rudzka/

 

Wydarzenia będzie można obejrzeć także online na profilach Betlejem w Polsce – na kanale Youtube i stronie Facebook.

 

 

Podczas tej edycji Betlejem w Polsce zabrzmią najpiękniejsze kolędy nie jak dotychczas „ze wszystkich stron świata”, lecz z Polski.

Wspólne kolędowanie to rdzennie polski obyczaj. Zakorzeniony nie tylko w naszej tradycji, ale przede wszystkim w naszej potrzebie rodzinnego świętowania Bożego Narodzenia.

 

W repertuarze znajdą się popularne pieśni bożonarodzeniowe, na przykład Bóg się rodzi czy Nie było miejsca dla Ciebie, jak i niemal zupełnie nieznane - Gore gwiazda Jezusowi czy Zdrów bądź, Królu Anielski.

Usłyszymy kompozycje wydobyte przez twórców POLSKIEGO BETLEJEM z historycznych źródeł,
z których najstarsze sięgają aż XVI wieku. Nie zabraknie jednak współczesnych pieśni bożona­rodzeniowych, a także utworów premierowych, wyjątkowo licznych w tegorocznej edycji.

 

 

 

W POLSKIM BETLEJEM wezmą udział:

Marek Piekarczyk, Maciej Balcar, Marcin Styczeń, Bartas Szymoniak, Marika/Skubas, Gabi Gąsior, Magda Anioł, Viola Brzezińska, Arkadio,

chór DeocentryCity

oraz 

laureaci the Voice of Poland.

 

Dyrektor artystyczny: Adam Szewczyk

 

Dyrektor muzyczny: Paweł Tomaszewski

 

 

 

Na POLSKIM BETLEJEM spotkamy się po czasie przymusowej izolacji we własnych domach – zamknięcia także na zewnętrzny świat, na innych ludzi. Wydarzenie odbędzie się na otwartej przestrzeni, by cieszyć się możliwością wspólnego i zarazem bezpiecznego (!) świętowania. By poczuć, jak miasto na powrót staje się miejscem świątecznych spotkań mieszkańców, rodzin, przyjaciół, znajomych i sąsiadów. Dzięki temu piękna tradycja kolędowania stanie się w tym czasie, w tym miejscu i w całym tego słowa znaczeniu – powszechna.

Takie doświadczenie będzie po raz pierwszy udziałem mieszkańców polskich miast. Do kalendarza wydarzeń w naszym kraju weszło już na stałe wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni na miejskich placach i rynkach z okazji ważnych, historycznych rocznic. Do tej pory jednak nie odbyło się, przynajmniej na tak wielką skalę, zbiorowe kolędowanie w przestrzeni miejskiej. Siły jego oddziaływania – kulturowego i społecznego – nie sposób przecenić w okresie tak trudnym, jak ten pandemiczny. Teraz koniecznym jest bowiem odbudowanie więzi międzyludzkich, poczucia wspólnotowości, a także po prostu – umiejętności świętowania razem z innymi.

 

Dlatego też utwór Kolęda dla Brata, autorstwa Szymona Babuchowskiego i Adama Szewczyka, który promuje VII edycję Betlejem w Polsce, to swoistego rodzaju przesłanie wydarzenia POLSKIE BETLEJEM: bądźmy razem!

Kolęda dla Brata dostępna jest bezpłatnie na platformach streamingowych,  by każdy mógł podzielić się z innymi Betlejemskim przesłaniem.

 

 

Specjalnie z okazji POLSKIEGO BETLEJEM każdy słuchacz może nieodpłatnie pobrać z fanpage'u płytę, na której najpiękniejsze polskie kolędy śpiewa 28 wokalistów oraz chór złożony ze 120 000osób. To materiał zarejestrowany podczas poprzednich edycji Betlejem w Polsce, kiedy artyści wspólnie z wielotysięczną widownią polskich miast śpiewali pieśni bożonarodzeniowe.

Każdy może teraz dołączyć do tego chóru wraz z rodziną i przyjaciółmi czy sąsiadami, słuchając
i śpiewając w swoich domach.

 

 

Podobnie jak podczas poprzednich edycji Betlejem w Polsce, również tym razem, wydarzeniu będzie towarzyszyć akcja społeczna AMBASADOR MIŁOSIERDZIA.

Cały dochód ze zbiórek oraz sprzedaży płyt Betlejem w Polsce, zarówno w wersji cyfrowej jak
i tradycyjnej, zostanie przeznaczony na pomoc dla osób potrzebujących.

 

 

Jak co roku:

GRAMY i POMAGAMY!

Głośno. Coraz głośniej... Na cała Polską!

 

 

 

betlejemwpolsce.pl

https://pl-pl.facebook.com/betlejemwpolsce/