W sobotę 9 września, już po raz trzeci odbędzie się najbardziej tramwajowy wśród biegów ulicznych – 15tka z Sosnowca do Katowic. Zapisy już trwają.

Bieg nie zmieni swojego podstawowego założenia – trasa na dystansie 15 km poprowadzona w większości wzdłuż linii tramwajowej nr 15 łączącej stolicę Zagłębia Dąbrowskiego ze stolicą Górnego Śląska ma integrować mieszkańców, zachęcać do prowadzenia aktywnego, zdrowego trybu życia i promować komunikację tramwajową.

W pierwszej edycji w 2015 roku trasa prowadziła z Sosnowca do Katowic, przed rokiem z Katowic do Sosnowca, a w tym roku, zgodnie z przyjętym założeniem znów odwracamy kierunek i uczestnicy drugi raz pobiegną z Sosnowca do Katowic – mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada. Trasa poprowadzona zostanie jednak nieco inaczej niż za pierwszym razem, a szczegółowe informacje już wkrótce pojawią się na facebook’owym profilu biegu: www.facebook.com/15tka lub na stronie: www.biegpietnastka.pl.

Bieg „15tka z Sosnowca do Katowic” odbędzie się w sobotę 9.09.2017 r. Start przewidziany jest na godz. 14:00. Zapisy się rozpoczęły i na liście startowej widnieje już kilkadziesiąt nazwisk, a limit miejsc wynosi 450. Opłata za udział w biegu wynosi: do 31.05.2017 r. 35 zł – po tym terminie 45 zł. W zawodach mogą wziąć udział biegacze, którzy ukończyli 16 lat.