11 listopada w Parku im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach o godzinie 9:00 odbędzie się Bieg Niepodległości w ramach 78. parkrun Katowice. Jest to doskonała okazja, aby wspólnie sprawić, by tego dnia Park Kościuszki przybrał biało-czerwone barwy. Zabierzmy ze sobą flagi, ubierzmy biało-czerwone stroje i razem świętujmy aktywnie Niepodległą!

Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 5 km, mijając po drodze ważne miejsca dla historii i kultury Katowic m.in. wieżę spadochronową oraz pomnik Tadeusza Kościuszki. Trasę można pokonać biegiem, truchtem, marszem bądź spacerem, a uczestnikiem może być każdy, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Święto Niepodległości jest idealnym momentem, by zacząć.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po jednorazowej rejestracji na stronie parkrun.pl/rejestracja i wydrukowaniu kodu uczestnika. Umożliwia on udział w dowolnej liczbie biegów, w dowolnej lokalizacji parkrun w Polsce jak i na świecie. Uzyskane rezultaty zapisywane są w profilach uczestników i przesyłane na ich adres poczty elektronicznej.

Święto Niepodległości to idealny momenby aktywnie rozpocząć weekend. Dla uczestników przygotowano niespodzianki. Zapraszamy serdecznie 11 listopada 2017 r. o godzinie 9:00 do Parku Kościuszki w Katowicach.