Próba „na łapę” z mistrzem Polski w armwrestlingu, własno…nożnie przygotowane smoothie, warsztaty lepienia pierogów oraz wariacje na temat śląsko-tureckiej kuchni z udziałem Remi-giusza Rączki. Do tego możliwość pomocy Aniołom Stróżom i tematy rowerowe. Sportowo-kulinarny przerywnik wakacyjny w Supersamie (11 sierpnia) zapowiada się pysznie.


Sobotnia impreza w DH Supersam (od godz. 12:45 do 18:30) to połączenie luźnej wakacyjnej zabawy, z kulinarną ucztą i akcentami charytatywnymi. Gwiazdami wydarzenia będą: znawca śląskiej kuchni Remigiusz Rączka oraz Dariusz Groch – siedmiokrotny mistrz Polski i brązowy medalista Mistrzostw Świata w armwrestlingu, potocznie zwanym siłowaniem się na rękę. Jego wizyta jest możliwa dzięki współpracy z klubem Calypso, w którym od maja ćwiczyć można w Supersamie.
Wszystko to będzie „na rękę” Aniołom. Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów zyska bowiem na tym środki potrzebne na rozwój katowickiej placówki. Za każdą osobę, która spróbuje sił z najsilniejszą „łąpą” w kraju, DH Supersam wpłaci do kasy określoną kwotą. Co więcej, te osoby, które najdłużej wytrwają w tej próbie sił, mogą liczyć na atrakcyjne nagrody: bony do sklepu Sports Direct o wartości 500, 200 i 100 zł. Kolejne nagrody będzie można wygrać też w innych konkursach.
Obecność Remigiusza Rączki to znak, że liczyć się będzie w ten dzień smak. Podczas sobotniej imprezy pole do popisu mieć będą bowiem także miłośnicy kuchni. Oprócz porad kulinarnych czekają na nich: warsztaty lepienia pierogów oraz fantazyjne połączenia smakowe kuchni śląskiej i tureckiej.
Mając świeżo w pamięci Tour de Pologne i przejazd kolarzy przez Katowice, Supersam przygotował także atrakcje rowerowe. Jest wśród nich bike blender, który pozwala na własno…nożne przyrządzenie kok-tajlu owocowego na specjalnie do tego stworzonym rowerze. Podczas akcji zaprezentuje się także sto-warzyszenie Rowerowe Katowice, które promuje jazdę na dwóch kółkach – czy to rekreacyjnie, czy jako al tern aktywną formę transportu. Aktywiści rowerowi zwracać też będą uwagę na kwestie bezpieczeń-stwa na drogach. W tym celu rozdawane będą naklejki rekomendujące kierowcom zachowanie 1,5 m odstępu od rowerzystów.
Partnerami wydarzenia są: Calypso, Sports Direct, Kebab House, Lepione, Słodka Małpa, Śląska Organi-zacja Turystyczna, Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów, Stowarzyszenie Rowerowe Katowice.
DH Supersam, ul. Piotra Skargi 6A, 40-091 Katowice, e-mail: supersam@globalworth.pl; tel. 32 712 18 38
DH Supersam powstał w latach 30. XX wieku. Położony w centrum Katowic obiekt szybko stał się jednym z najważ-niejszych punktów na handlowej mapie miasta. Współcześnie nieruchomość przeżywa drugie życie. Nawiązaniem do dawnego domu handlowego są stalowe dźwigary, które zostały odrestaurowane i wyeksponowane w nowym Supersamie.
Nowy obiekt, przy ul. Księdza Piotra Skargi 6, udostępnił blisko 23 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Na trzech poziomach handlowych znajduje się ponad 70 sklepów i punktów usługowych. Na wyższych piętrach zlokali-zowany jest klub Calypso Fitness oraz 5 tys. mkw. powierzchni biurowej. Ostatnie kondygnacje zostały przeznaczo-ne na parking liczący około 400 miejsc.