Najstraszniejsza seria morderstw seksualnych w dziejach Polski. Tylko czy schwytano rzeczywistego mordercę?

Anna Mycek została zabita w 1964 r. w Dąbrówce Małej w Katowicach. Kolejne zamordowane kobiety były mieszkankami Sosnowca, Będzina, Czeladzi, Grodkowa, Wojkowic, Siemianowic Śląskich. Seryjnemu mordercy przypisano zabójstwa 21 kobiet. Jedną z nich była bratanica Edwarda Gierka.

Zbrodnie miały wyraźne tło seksualne. Ofiary były obnażane, jednej sprawca wyciął część wzgórka łonowego.

Milicja powołała specjalny zespół śledczy. Zajmował się on tylko tą jedną sprawą – tropieniem „wampira”. Zabójcę ostatecznie ochrzczono mianem „wampira z Zagłębia”. Został schwytany w 1972 r. Miał nim być Zdzisław Marchwicki. W mordach mieli mu pomagać członkowie jego rodziny: dwaj bracia, siostra, siostrzeniec i kochanek jednego z braci.

Tylko czy schwytano prawdziwego mordercę? Milicjanci uczestniczący w śledztwie po latach ujawnili swoje wątpliwości. Ale milicja musiała mieć sukces. Toteż po procesie z udziałem publiczności „wampira” Marchwickiego stracono. Wyrok śmierci wykonano na jednym z jego braci, a pozostałe osoby trafiły do więzienia.

Dziś na ekrany kinowe wchodzi film o tamtych wydarzeniach. „Jestem mordercą” Macieja Pieprzycy. Thriller o seryjnym mordercy, który terroryzował aglomerację katowicką. Głównym bohaterem jest szef grupy operacyjnej, ścigającej seryjnego mordercę. Obsada: Mirosław Haniszewski, Arkadiusz Jakubik, Piotr Adamczyk, Michał Żurawski, Magdalena Popławska, Piotr Garlicki.


Więcej o filmie dowiesz się tutaj. Tu również zobaczysz jego zwiastun:
http://katowice.dlawas.info/rozrywka/jestem-morderca-w-kinie-kosmos/cid,9048,a