Już w najbliższy czwartek, 19 września, w III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Katowicach odbędzie się lekcja inaugurująca projekt „Akademia Przedsiębiorczości”. Kolejnych 19. spotkań zaplanowanych jest na następne tygodnie na terenie całego województwa śląskiego.

Celem Funduszu Górnośląskiego SA oraz PKO Banku Polskiego jest przeszkolenie ponad 1000 młodych osób podczas 20 spotkań, które odbędą się do końca 2019 roku. Założeniem Akademii jest przekazanie młodym, wchodzącym w wiek pracowniczy osobom wiedzy z zakresu finansów i przedsiębiorczości, a także podstawowych pojęć z zakresu ekonomii i biznesu. Zwieńczeniem spotkań będzie konkurs, w którym nagrodą są trzy płatne staże w Funduszu Górnośląskim SA.

Zagadnienia

Edukacja i wskazanie, jakie wyzwania czekają na osoby młode, które niedługo zaczną podejmować niezależne decyzje finansowe są kluczowe. Podczas lekcji, przeprowadzonej przez Andrzeja Tucholskiego – twórcę internetowego, miłośnika przedsiębiorczości oraz psychologa, poruszone zostaną tematy ważne dla osób, które niedługo będą usamodzielniać się finansowo, takie jak różnice między kontami, ale także to jaki wpływ mogą mieć media społecznościowe na życie dorosłej osoby oraz jak należy korzystać z dostępnych rozwiązań i zarządzać pieniędzmi. Ponieważ osoby biorące udział w lekcji niedługo rozpoczną pierwsze prace przedyskutowane zostaną umowy, a także PIT dla młodych. Celem spotkań jest przedstawienie młodzieży zagadnień, które w najbliższym roku zaczną ich dotykać, pokazanie różnych możliwości rozwiązań, a także ich plusów oraz minusów, tak aby każdy na dalszym etapie rozwoju mógł wybrać najlepszą drogę finansową dla siebie. 

Organizatorem Akademii Przedsiębiorczości jest Fundusz Górnośląski SA, którego partnerem został PKO Bank Polski. Projekt odbywa się pod patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach i Marszałka Województwa Śląskiego.

Lekcje odbędą się w poniższych miastach: Katowicach, Żorach, Pszczynie, Zabrzu, Chorzowie, Bytomiu, Częstochowie, Krzepicach, Zawierciu, Tarnowskich Górach, Sosnowcu, Jaworznie, Dąbrowie Górniczej, Gliwicach, Rybniku i Raciborzu.

Więcej informacji na temat Akademii Przedsiębiorczości i Funduszu Górnośląskiego znaleźć można na www.fgsa.pl.