Disc Golf - rozrywka robiąca furorę na świecie dotarła do Polski i ma się coraz lepiej. Zasady gry są identyczne jak w klasycznym golfie czyli trzeba przejść przez pole jak najmniejszą ilością uderzeń, w tym przypadku rzutów. Zamiast zestawu kijów mamy zestaw dysków, zamiast dołków są kosze ze specjalnymi łańcuchami wyłapującymi dyski. Jest to sport absolutnie dla każdego.

Podstawowy zestaw dysków kosztuje ok 200 zł i wystarcza na lata. Sport narodził się w latach 60 w USA i do dziś się tam rozwija, obecnie zawody przyciągają tysiące fanów, a relacje z nich można oglądać online oraz w telewizji ESPN. Na świecie zarejestrowanych jest ok 85.000 graczy (PDGA). W Europie mekką sportu stała się Finlandia i Szwecja. W każdym z tych krajów jest ok 400 pól do gry na których regularnie gra około 300 000 graczy! Disc Golf mocno rozwija się w Niemczech, Holandii, Czechach, grają też Francuzi, Włosi, Słowacy, Duńczycy, Norwegowie i wielu innych. Do Polski sport dotarł dopiero w 2013 r.. W Parku Śląskim powstał wtedy pierwszy publiczny tor w Polsce a ekipa z Perspekto Events zorganizowała pierwsze w Polsce zawody. Równolegle sport dotarł do ludzi z Krakowa, Wrocławia, Krosna i Warszawy i zaczęli promować go w swoich społecznościach. Sporo pomogło Play Station 3 gdzie Disc Golf jest jedną z pierwszych gier wykorzystujących technologię Move. Rok później powstała już ogólnopolska amatorska liga, a pod koniec sezonu założono w Katowicach Polskie Stowarzyszenie Disc Golfa, które jest organizatorem Polskiej Ligi. 2015 rok był przełomowy dla sportu, znaleźli się sponsorzy (SOS App, FlexiStav, Oshee i wielu innych) oraz zainteresowały się media. Liga zaczęła zbierać coraz więcej graczy, odbyło się 6 edycji w całej Polsce. Na ten sezon PSDG przygotowało aż 10 edycji (www.facebook.com/1PSDG/events). Impreza otwierająca sezon odbędzie się 2-3 kwietnia w Parku Śląskim i będzie to międzynarodowy turniej rankingu PDGA (Professional Disc Golf Association). Swój udział potwierdziła już czołówka Polskich graczy oraz kilku zawodników w Czech i Finlandii. Będą też grali absolutni amatorzy, którzy dopiero w tym sezonie oddadzą swoje pierwsze rzuty.

“Na tym etapie rozwoju dyscypliny zależy nam aby w jednym przejściu pola szli ze sobą zaawansowani zawodnicy z nowicjuszami. Tylko w ten sposób możemy zarazić naszą pasją ale i dokładnie wytłumaczyć zasady gry oraz specyfikę lotu poszczególnych dysków” tłumaczy Marek Lesz, aktualny Mistrz Polskiej Ligi. Do turnieju w Parku Śląskim można się jeszcze zapisać choć liczba miejsc ograniczona jest do 48. Wszelkie informacje o turnieju znajdziecie pod linkiem www.facebook.com/events/1050636711641233/ a zapisać można się tutaj http://skoorin.com/?u=scorecard&ID=75585

Chętnym do gry sugerujemy, aby odwiedzili pole w Parku Śląskim, poznali się z graczami, którzy regularnie tam trenują i zaczęli swoją przygodę z Disc Golfem, który przy takim postępie za kilka lat będzie uwielbianą w Polsce rozrywką.