Dzięki specjalnej metodzie depilacji laserowej można skutecznie usunąć niechciane włoski z niemalże każdego miejsca na swoim ciele, a także na twarzy. Co warto wiedzieć na temat tego typu metody?

Z depilacji laserowej można korzystać już od lat. Obecnie w gabinetach oferujących takie właśnie usługi wykorzystuje się znacznie nowocześniejszy sprzęt niż kiedyś. Razem z nim można szybko i skutecznie usunąć włoski nie tylko z nóg, ale także z okolic bikini, spod pach, z twarzy, a także wielu innych partii. Jeżeli także zainteresowała Cię depilacja laserowa w Idealnie Katowice czy w innych miejscach, sprawdź te informacje!

Na czym polega depilacja laserem?

Zasada działania depilacji laserowej polega na wykonaniu naświetlania owłosionej skóry. Laser o określonych parametrach fal powoduje wtedy uszkodzenie mieszka włosowego oraz likwidację włoska, który już nie odrasta. Sama metoda jest bardzo bezpieczna i najczęściej nie powoduje pojawienia się żadnych nieprzyjemnych efektów ubocznych.

Ile zabiegów depilacji laserowej należy wykonać?

Wiele osób uważa, że depilacja laserowa to zabieg jednorazowy. Warto jednak zaznaczyć, że dla uzyskania optymalnych efektów konieczne jest wykonanie kilku zabiegów. Ma to związek z faktem, że depilacja ta niszczy tylko określoną ilość włosków znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu. Dla uzyskania optymalnych efektów depilacja laserowa Katowice czy też w innym mieście powinna być wykonana w serii od 3 do 5 zabiegów.

Czy u każdego depilacja laserowa jest równie skuteczna?

Depilacja laserowa reklamowana jest jako metoda dobra dla każdego. Powinniśmy jednak pamiętać o tym, że nie sprawdzi się ona u wszystkich. Przede wszystkim depilacja laserem nie jest zalecana u osób posiadających jasne włoski, czyli włoski w kolorach blond, rudym czy siwym. Dlaczego? Wynika to z faktu działania lasera, który oddziałuje na ciemny barwnik włosa – melaninę. Należy pamiętać też o odpowiednim przygotowaniu do zabiegu – skóra nie może być wówczas depilowana, a także opalana, ponieważ efekty będą gorsze.