W ogromie możliwości na różnorodne zajęcia dodatkowe – popołudniowe dla dzieci ciężko wybrać te właściwe. Kuszą nas różnorodne opcje, możliwości, wizje przyszłego rozwoju. Dlatego każdemu rodzicowi, jak i dziecku, które nie jest zdecydowane w którą chce iść stronę, proponujemy bardzo ciekawe, rozwijające wielokierunkowo zajęcia dodatkowe, jakimi są warsztaty programowania dla dzieci.

Dlaczego kurs programowania dla dzieci to doskonała opcja w każdym wieku?

Dobra szkoła programowania to miejsce, gdzie słuchacze nie tylko polepszają swoje zdolności informatyczne, ale rozwijają się pod każdym możliwym względem, przy okazji nie traktując tego jako kolejne godziny nużącej nauki, a jako czas poświęcony rozrywce, hobby i dający możliwości rozwijać się twórczo i nie tylko.

Kreatywność.

Jedna z podstawowych cech, która powinna być wspierana i rozwijana w każdym młodym umyśle. Kreatywność to umiejętność tworzenia, realizacji założeń, planów, projektów. Gdyby nie kreatywność naszego gatunku, nie bylibyśmy w takim momencie, jak jesteśmy. Kurs programowania dla dzieci i młodzieży w Zaprogramowani.com pozwala na wykształcenie w słuchaczach pasji tworzenia, rozwija myśl twórczą, daje poczucie tego, że ogranicza nas wyłącznie brak wyobraźni. Na zajęciach młodzi adepci są zapoznawani z problemami i celami, które można rozwiązać lub do nich dotrzeć dopiero w momencie, kiedy uda się im wyjść poza codzienny schemat. Kreatywność to cecha niezwykle trzeba programiście, dlatego jest kładziony na nią tak duży nacisk.

Komunikacja.

Zajęcia z programowania dla dzieci w naszej szkole odbywają się w odpowiedniej wielkości grupach. W ten sposób uzyskuje się zespół małych specjalistów, którzy wspólnie dążą do określonego celu. Praktyka taka pozwala dzieciom od najmłodszych lat zapoznać się z charakterem pracy w korporacjach i nie tylko, gdzie stawia się przede wszystkim na pracę w grupie i odpowiednią w niej komunikację.

Myślenie logiczne, analityczne i projektowe.

Powiązane z powyższymi podpunktami, jednak na tyle ważne, że należy mu się własny akapit. Warsztaty programowania dla dzieci w zaprogramowani.com stawiają na rozwój słuchaczy w myśl metody Design Thinking. Polega to na przedstawieniu grupie mniej lub bardziej określonego celu, a jej zadaniem jest po kolei zaplanować – zaprojektować to, jakie środki można podjąć, co należy zrobić i jakie będą tego wyniki. Jest to jeden z najbardziej efektywnych modeli nauczania sprawdzający się w każdym wieku, dlatego korzystamy z niego podczas zajęć przy każdej możliwej okazji.

Dostępność.

Wiemy, jak wyglądają dni obecnych dzieci i młodzieży. Jak przepełnione są innymi zajęciami, mnóstwem nauki i wymagań. Warsztaty programowania dla dzieci w Zaprogramowani.com, są spokojnym procesem, gdzie z lekcji na lekcję poprzez wspaniałą zabawę i świetnie spędzony czas dzieci rozwijają się informatycznie i nie tylko. 90 minut, raz w tygodniu to idealna proporcja, aby pogodzić kurs programowania dla dzieci z innymi obowiązkami.

Wychodząc naprzeciw rodzinom, zapewniamy w pełni wyposażone sale, gdzie każde dziecko będzie mogło korzystać z potrzebnych materiałów urządzeń.

Niska cena kursu sprawia, że uczestniczenie w zajęciach programowania jest dostępne dla dzieci nawet ze średniozamożnych rodzin, bez utraty na jakości kursu w porównaniu do droższych ofert na rynku. Warsztaty programowania to dobry wybór zajęć dodatkowych dla dzieci w Katowicach.

Przekonani? ? Zapraszamy do zapoznania się ofertą na kursu programowania dla dzieci w Krakowie na naszej stronie https://katowice.zaprogramowani.com.

Artykuł partnera