Długi dzień w pracy, niespodziewane spotkanie ze znajomymi na mieście lub podróż pociągiem. To tylko niektóre z sytuacji, w których rozładowana bateria w telefonie potrafi zepsuć humor właścicielowi. Wypróbuj poniższe 3 proste kroki dotyczące rozwiązywania problemów, gdy iPhone nie ładuje się tak, jak powinien. Jeśli nie zadziałają metody, które opisaliśmy, skontaktuj się z najbliższym serwisem Apple.

Zobacz, czy ładowarka działa prawidłowo

Czasami wcześniejsze niewłaściwe sposoby ładowania iPhona mogły powodować usterkę wtyczki zasilającej. Wypróbuj inne gniazdko elektryczne lub gniazdko ścienne z adapterem ładującym USB i spróbuj. Możesz nawet spróbować naładować iPhone'a za pomocą komputera. Chcąc użyć innej ładowarki o tej samej jakości, ale zalecamy korzystanie z oficjalnej ładowarki Apple.

Sprawdź kabel ładowania

Jeśli uważasz, że Twoja ładowarka działa idealnie, czas sprawdzić kabel ładowania. Po tysiącach razy podłączania i odłączania kabel mógł się zużyć i nie działać poprawnie jak zaraz po zakupie. Czasami wewnętrzne połączenia mogły zostać zerwane lub uszkodzone. Spróbuj naładować telefon pomocą innego kabla. Zalecamy, aby zawsze używać certyfikowanych kabli Apple Lightning.

Oczyść port Lightning z zanieczyszczeń

Mimo że port Lightning został zaprojektowany z mniej szkodliwymi możliwościami, na kablach iPhone'a Lightning jest mnóstwo skarg. Jeśli to nie jest problem z kablem, spróbuj wyczyścić port Lightning. W porcie łatwo gromadzi się kurz lub inne zabrudzenia w zakamarkach. Zwłaszcza zanieczyszczone mogą być porty telefonów trzymane luźno w kieszeni lub torebce.

Nie pomogło? Wybierz serwis Apple Katowice

Jeśli żadne z powyższych nie rozwiązało problemu, nadszedł czas, aby urządzenie sprawdzili specjaliści. Jeśli problem nie wynika z kabli i ładowarki, skontaktuj się z serwis Apple Katowice. Chociaż iPhone i port ładowania jest zbudowany z metalowego korpusu, to można go otworzyć i łatwo wymienić. Nie martw się, jeśli uważasz, że w Twoim iPhonie jest jakikolwiek problem. Serwis postara się go rozwiązać, abyś mógł znowu cieszyć się swoim telefonem.