Paweł Wachowiak - prezes Fundacji Aleja Gwiazd i wiceprezes PZPS, Łukasz Kadziewicz - wielokrotny reprezentant Polski, wicemistrz świata z 2006 roku, Marek Magiera - dziennikarz TV Polsat oraz Ewelina Kajzerek – pełnomocnik prezydenta Katowic ds. organizacji imprez strategicznych poinformowali o wydarzeniu „Aleja Gwiazd Siatkówki”, które odbędzie się w Katowicach 19 maja tego roku.

To już trzecia edycja tej imprezy, natomiast po raz drugi nastąpi odsłonięcie pamiątkowych tablic przy alei Wojciecha Korfantego, w pobliżu Ronda. Przypominamy, że w zeszłym roku powstało sześć płyt - z odciskami dłoni Łukasza Kadziewicza, Marcina Możdżonka, Andrzeja Wrony, Pawła Zatorskiego, Karola Kłosa i Michała Kubiaka oraz ustawiono ławeczkę z repliką Pucharu Mistrzostw Świata z 2014 roku. W maju nastąpi odsłonięcie kolejnych ośmiu punktów, upamiętniających Stephane'a Antigę, Rafała Buszka, Piotra Nowakowskiego, Mateusza Mikę, Dawida Konarskiego, Fabiana Drzyzgę oraz duet dj’sko-spikersko Grzegorz Kułaga – Marek Magiera. Dodatkowo odsłonięta zostanie okolicznościowa tablica „90 lat Polskiej Siatkówki”. W Spodku zostanie rozegrany mecz pomiędzy Polską a Kanadą. Bilety od dziś w sprzedaży na portalu abilet.pl, ceny zaczynają się od 25 zł.

Na kibiców w tym roku czeka szereg atrakcji przez cały dzień. Na rynku w Katowicach odbędzie się Siatkarski Piknik Rodzinny, gdzie będzie można m.in. potrenować siatkówkę z gwiazdami tej dyscypliny czy zdobyć siatkarski gadżet. W antresoli Spodka będzie można zdobyć autograf siatkarzy czy trenerów, będą również miniboiska dla najmłodszych kibiców. Interesującym punktem tegorocznych obchodów Alei Gwiazd będzie bicie rekordu Guinessa na największą ‘żywą’ flagę narodową. Na placu Sławika i Antalla wszyscy chętni będą mogli mieć udział w stworzeniu flagi narodowej. Na tę okazję zostaną przygotowane białe i czerwone kapelusze, a całość będzie elementem obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Dla kibiców, którzy zakupią bilet do Spodka, po meczu czeka atrakcja w postaci programu artystycznotanecznego. Na parkiecie zaprezentują się dwie pary taneczne znane z telewizyjnego show, zaśpiewa Piotr Kupicha z zespołem Feel, a swoje nieprzeciętne umiejętności zaprezentują gimnastycy z Everest Production. A to nie wszystko.

Program Alei Gwiazd Siatkówki, Katowice - 19 maja 2018 roku
- Siatkarski Festyn Rodzinny na katowickim Rynku, godz. 11.00 – 13.00;
- odsłonięcie pamiątkowych tablic w Alei Gwiazd Siatkówki przy Rondzie, godz. 14.30 – 15.30;
- ustanowienie polskiego rekordu Guinessa – ustawienie największej „żywej” polskiej flagi narodowej z kibiców siatkówki: upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, godz. 16.00;
- atrakcje w antresoli Spodka, od godz. 17.00;
- mecz Reprezentacji Polski i Kanady w Spodku, godz. 18.00;
- gala Alei Gwiazd Siatkówki, po meczu Polska - Kanada, ok. godz. 19.30.