Piękna pogoda, siarczysty mróz i ludzie w wodzie. W Katowicach próbowano przepłynąć aż jeden kilometr w lodowatej wodzie. I udało się.

W katowickim Szlomioku w Dolinie Trzech Stawów odbyły się dziś międzynarodowe mistrzostwa Polski w zimowym pływaniu. Wystartowało w nich 167 śmiałków.

 

Woda miała temperaturę +1,5 stopnia Celsjusza. Szlomiok pokryty był częściowo lodem. A mimo to tylu zawodników odważyło się wskoczyć do stawu i wziąć udział w ekstremalnych zmaganiach. Niektórzy wystartowali na dystansie 1 km. Najszybciej pokonali ten dystans Argentynka i Czech. Victoria Morii potrzebowała na to 15 min. 44 s. Rastislav Vitek zwyciężył uzyskując czas 14 min. 1 s.- Zimowe pływanie to sport zyskujący coraz większą popularność w Polsce, w pierwszych zawodach w 2015 roku wystartowało 4 zawodników, lista startowa sobotnich zawodów liczy 167 nazwisk. Zawodami promujemy całoroczne bezpieczne korzystanie zimą z jezior i stawów oraz zdrowy tryb życia - mówi Łukasz Tkacz przedstawiciel Klubu Sportowego Silesia Winter Swimming, który wraz z Miastem Katowice jest organizatorem wydarzenia.Jak już pisaliśmy, do Katowic zjechali zawodnicy z kilku krajów. Dla nas wszyscy, którzy 21 stycznia zanurzyli się w wodzie, są zwycięzcami.

Pisaliśmy: "Niech moc będzie z nimi".
http://katowice.dlawas.info/sport/niech-moc-bedzie-z-nimi/cid,9476,a